witamina k2

Apap Extra 10 tabletek powlekanych

Cena: 6,85 pln
Ilość: op.

Skład:
  • paracetamol (Paracetamolum) 500 mg
  • kofeina (Coffeinum) 65 mg



Działanie:

APAP Extra to lek przeciwbólowy i przeciwgorączkowy. Zawiera paracetamol i kofeinę. Dodatkowy składnik nasila działanie przeciwbólowe paracetamolu. Dodatkowo kofeina działa pobudzająco na ośrodkowy układ nerwowy, przez co poprawia ogólne samopoczucie i znosi uczucie zmęczenia.


Wskazania:

APAP Extra służy do doraźnego łagodzenia dolegliwości bólowych. Wskazaniem do stosowania leku są: bóle o różnej etiologii: głowy, w tym migrena, mięśni, zębów, nerwobóle, bóle menstruacyjne, kostno-stawowe, pooperacyjne i pourazowe. Lek łagodzi objawy przeziębienia i grypy takie, jak: gorączka, bóle gardła, bóle mięśniowe i kostno-stawowe.


Przeciwskazania:

nie należy przyjmować leku jeśli wcześniej obserwowano objawy uczulenia na którykolwiek składnik leku.
Występują następujące schorzenia: wrodzony niedobór dehydrogenazy glukozo-6- fosforanowej i reduktazy methemoglobinowej, choroba alkoholowa, cięSka niewydolność wątroby lub nerek, zaburzenia rytmu serca.
Podczas leczenia inhibitorami MAO i w okresie do 2 tygodni od zaprzestania przyjmowania tych leków.
Nie należy stosować u kobiet w I trymestrze ciąży i w okresie karmienia piersią. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Zachować szczególną ostrożność stosując APAP Extra przez osoby z niewydolnością wątroby, nadużywające alkoholu oraz głodzone stwarza ryzyko uszkodzenia wątroby.
Ostrożnie stosować u osób z niewydolnością nerek, astmą oskrzelową, nadczynnością gruczołu tarczowego, zaburzeniami snu pod postacią bezsenności.
W czasie przyjmowania leku nie wolno spożywać alkoholu ze względu na zwiększone ryzyko uszkodzenia wątroby.
Szczególne ryzyko uszkodzenia wątroby istnieje u osób głodzonych i regularnie pijących alkohol.


Dawkowanie:

dorośli i dzieci powyżej 12 lat: 1-2 tabletek co 4-6 godz. (maksymalnie 8 tabletek na dobę).

Nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.


Działania niepożądane:

jak każdy lek, APAP Extra może powodować działania niepożądane. Należą do nich:

  • skórne reakcje alergiczne (pokrzywka, wysypka)
  • ze strony przewodu pokarmowego: nudności, zaburzenia trawienia
  • ze strony układu krążenia: niemiarowość rytmu serc
  • ze strony ośrodkowego układu nerwowego: bezsenność, niemożność skupienia uwagi, drżenia mięśniowe, drażliwość
  • ze strony układu krwionośnego: rzadko agranulocytoza, bardzo rzadko trombocytopenia


W przypadku doraźnego stosowania leku działania niepożądane występują rzadko.


Interakcje:

leku nie należy stosować równocześnie z innymi lekami zawierającymi paracetamol i kofeinę. W przypadku równoczesnego stosowania doustnych leków przeciwcukrzycowych, leków przeciwzakrzepowych (warfaryny, kumaryny), ryfampicyny, leków przeciwpadaczkowych, leków uspokajających i nasennych, inhibitorów MAO, zydowudyny, leków sympatykomimetycznych, hormonów tarczycy, doustnych środków antykoncepcyjnych, cymetydyny, chinolonów i werapamilu przed przyjęciem leku należy zasięgnąć opinii lekarza.



Lek należy przechowywać w miejscu suchym, chłodnym i niedostępnym dla dzieci.
Klienci, którzy kupili: Apap Extra 10 tabletek powlekanych, kupili również:

BILDI AMD 120 KAPSUŁEK

Cena: 297,00 pln

KOLAGEN NORWESKI 60 KAPSUŁEK

Naturalny kolagen norweski.
Cena: 89,00 pln

MIÓD MANUKA MGO 250+ 250 G

NATURALNE WSPOMAGANIE UKŁADU ODPORNOŚCIOWEGO
Cena: 95,00 pln
Bivanol - Skuteczny i Bezpieczny
copyright by Zdro-Vita.pl Wszelkie prawa zastrzeżone W oparciu o AptusShop sklep internetowy
infolinia
22 228 20 13
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się za darmo!
Doradca zakupów                               rozwiń zwiń Złóż zamówienie » Sprawdź status zamówienia »
Nie znalazłeś preparatu?
Nie wiesz co wybrać?
Szukasz informacji o preparacie?
Pozostaw nam kontakt. Odpowiemy »
Zamówienia telefoniczne:
222 282 013
801 007 517 w godz. 8.00-16.00 pn-pt
Zamówienia mailowe:
kontakt@zdro-vita.pl całodobowo, 7 dni w tygodniu.
Informacja o złożonym zamówieniu:
22 228 2013 w godz. 9.00-16.00 pn-pt
kontakt@zdro-vita.pl