witamina k2

Acenol Forte, 500 mg, tabl.,20 szt

Cena: 9,50 pln
Ilość: -
ACENOL FORTE

Stosowany jako środek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne). Paracetamol jest zalecany przez WHO jako jeden z podstawowych leków w walce z bólami to

Skład
1 tabl. zawiera 300 mg lub 500 mg paracetamolu.

Działanie
Lek o działaniu przeciwbólowym i przeciwgorączkowym, głównie poprzez hamowanie aktywności cyklooksygenazy prostaglandynowej w o.u.n. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, maksymalne stężenie we krwi osiąga po około 30-60 min, przenika do płynów ustrojowych i narządów wewnętrznych, w około 25% wiąże się z białkami osocza. T0,5 wynosi 3-4 h. Jest metabolizowany w wątrobie, wywołuje tam indukcję enzymów mikrosomalnych. Wydalany jest z moczem w postaci glukuronianów i siarczanów i po sprzężeniu z cysteiną. U chorych z niewydolnością nerek sprzężony paracetamol kumuluje się we krwi. Po podaniu dużych dawek powstaje w organizmie N-acetylo-p-benzochinon odpowiedzialny prawdopodobnie za wywoływanie uszkodzeń wątroby.

Wskazania
Stosowany jako środek przeciwgorączkowy i przeciwbólowy w bólach różnego pochodzenia (bóle głowy, zębów, stawowe, miesiączkowe, nerwobóle i inne). Paracetamol jest zalecany przez WHO jako jeden z podstawowych leków w walce z bólami towarzyszącymi chorobom nowotworowym. Często stosowany z podobnych wskazań jak kwas acetylosalicylowy - u chorych uczulonych na pochodne kwasu salicylowego.

Dawkowanie
Zalecane dawki paracetamolu: dorośli doustnie: doraźnie 600-1000 mg, zazwyczaj 600 mg 3-4 razy dziennie; średnia dawka dobowa 1,8-2 g; w bólach przewlekłych 500-600 mg co 4-6 h; w bólach nowotworowych 600 mg co 4 h często w połączeniu z lekami przeciwbólowymi o innym mechanizmie działania. Dzieci powyżej 3 m.ż.: 10-15 mg/kg m.c. 4 razy na dobę, w wybranych sytuacjach co 4 h - dawkę taką można stosować do 3 dni; w chorobach nowotworowych 10-12 mg/kg m.c. co 4 h; nie zaleca się przekraczania dawki dobowej u dzieci 65 mg/kg m.c. U dzieci poniżej 3 m.ż. tylko krótkotrwale na wyraźne zlecenie lekarza. Producent zaleca: dorośli: 300-1000 mg 3 razy dziennie.
Klienci, którzy kupili: Acenol Forte, 500 mg, tabl.,20 szt, kupili również:
Bivanol - Skuteczny i Bezpieczny
copyright by Zdro-Vita.pl Wszelkie prawa zastrzeżone W oparciu o AptusShop sklep internetowy
infolinia
22 228 20 13
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się za darmo!
Doradca zakupów                               rozwiń zwiń Złóż zamówienie » Sprawdź status zamówienia »
Nie znalazłeś preparatu?
Nie wiesz co wybrać?
Szukasz informacji o preparacie?
Pozostaw nam kontakt. Odpowiemy »
Zamówienia telefoniczne:
222 282 013
801 007 517 w godz. 8.00-16.00 pn-pt
Zamówienia mailowe:
[email protected] całodobowo, 7 dni w tygodniu.
Informacja o złożonym zamówieniu:
22 228 2013 w godz. 9.00-16.00 pn-pt
[email protected]