witamina k2

Ibum, 200 mg, kaps.elast., 60 szt,bl(4x15)

Cena: 19,60 pln
Ilość: -
Skład:
1 kapsułka zawiera:
Ibuprofen (Ibuprofenum) - 200 mg

Działanie:
Preparat działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie.

Wskazania:
Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego:
bóle głowy (w tym także migreny)
bóle zębów
bóle mięśniowe, stawowe i kostne
bóle po urazach
nerwobóle
bóle towarzyszące przeziębieniu i grypie

Bolesne miesiączkowanie

Stany gorączkowe różnego pochodzenia (między innymi w przebiegu grypy, przeziębienia lub innych chorób zakaźnych)

Przeciwwskazania:
nadwrażliwość na ibuprofen lub którykolwiek ze składników produktu leczniczego
choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub w wywiadzie, perforacja lub krwawienie, również występujące po zastosowaniu NLPZ
ciężka niewydolność wątroby, ciężka niewydolność nerek lub ciężka niewydolność serca
nie stosować u osób, u których w trakcie leczenia kwasem acetylosalicylowym lub innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi (NLPZ) występowały w przeszłości jakiekolwiek objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej
III trymestr ciąży
nie stosować ibuprofenu jednocześnie z innymi niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi, w tym inhibitorami COX-2 (zwiększone ryzyko wystąpienia działań niepożądanych)
skaza krwotoczna

Dawkowanie:
Dorośli i dzieci powyżej 12 roku życia: 1 - 2 kapsułek Ibumu co 4 - 6 h. Maksymalnie 6 kapsułek na dobę w dawkach podzielonych.

Działania niepożądane:
niestrawność, ból brzucha, nudności, bóle głowy, pokrzywka, świąd.
biegunka, wzdęcia, zaparcia, wymioty, zapalenie błony śluzowej żołądka, zawroty głowy, bezsenność, pobudzenie, drażliwość, uczucie zmęczenia, obrzęki.

Interakcje:
Nie należy stosować Ibumu jednocześnie z kwasem acetylosalicylowym, innymi lekami przeciwbólowymi oraz kortykosteroidami ze względu na zwiększenie ryzyka występowania działań niepożądanych ze strony przewodu pokarmowego. Ibuprofen zmniejsza skuteczność działania leków hipotensyjnych i moczopędnych, nasila działanie doustnych leków przeciwzakrzepowych oraz może wydłużać czas krwawienia u pacjentów leczonych jednocześnie zidowudyną. Długotrwałe stosowanie ibuprofenu z kwasem aceytylosalicylowym, w dawkach kardioprotekcyjnych, może osłabiać przeciwzakrzepowe działanie kwasu acetylosalicylowego.

Uwagi:
Lek należy przechowywać w miejscu chłodnym, suchym i niedostępnym dla dzieci.
Bivanol - Skuteczny i Bezpieczny
copyright by Zdro-Vita.pl Wszelkie prawa zastrzeżone W oparciu o AptusShop sklep internetowy
infolinia
22 228 20 13
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się za darmo!
Doradca zakupów                               rozwiń zwiń Złóż zamówienie » Sprawdź status zamówienia »