witamina k2

NICORETTE SEMI TTS PLAST. 15MG/16H*28SZT

Cena: 188,86 pln
Ilość: -
UWAGA!!!PRODUKT CZASOWO NIEDOTĘPNY.
PROSIMY O KONTAKT Z APTEKĄ.

Skład:
Substancje czynne:
1 system transdermalny 15 mg/16 godzin zawiera 24,9 mg nikotyny

Substancje pomocnicze:
Warstwa wewnętrzna poliestrowa (1109 Scotchpath)
Poliester (Novonette Grade)
Poliizobutylen (Vistanex MML - 100)
Poliizobutylen (Vistanex LM - MS - LS)
Polibutylen (Indpol H - 1900)
Poliester silikonowany (Poly Silik 2016)

Działanie:
Gdy pacjent zaprzestaje palenia papierosów i nikotyna przestaje być regularnie dostarczana do organizmu, zaczynają pojawiać się różne objawy wynikające z odstawienia nikotyny, między innymi takie jak: drażliwość, niepokój, zaburzenia nastroju, zawroty i bóle głowy oraz zaburzenia snu. Za pomocą plastrów Nicorette® Patch można im zapobiec lub je osłabić, dostarczając do organizmu odpowiednie dawki nikotyny. Nikotyna zawarta w plastrach Nicorette® Patch podawana jest w czystej postaci. W odróżnieniu od papierosów, plastry Nicorette® Patch nie wydzielają szkodliwych substancji smolistych ani dwutlenku węgla, które powstają w procesie spalania.
Przewidziany do stosowania przezskórnego plaster Nicorette® Patch składa się z zewnętrznej, beżowej elastycznej powłoki, taśmy przylepnej zawierającej nikotynę oraz przezroczystej, ochronnej powłoki, która musi być zdjęta przed użyciem.
Nikotyna jest powoli uwalniana z plastra Nicorette® Patch i ze stałą szybkością wchłaniana przez skórę. Stałe uwalnianie nikotyny jest możliwe w wyniku jej równomiernego rozmieszczeniu w plastrze. Plastry Nicorette są przeznaczone do stosowania w okresie aktywności podczas dnia, tj. przez około 16 godzin, gdyż mają one imitować okres dostarczania nikotyny podczas palenia. Bezwzględna dostępność biologiczna tej substancji wynosi ponad 90% i nie zależy od miejsca przyklejenia plastra.

Wskazania:
Preparat jest wskazany w leczeniu uzależnienia od wyrobów tytoniowych u osób zdecydowanych na rzucenie nałogu poprzez złagodzenie głodu nikotynowego i objawów wynikających z odstawienia nikotyny.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosowaćpreparatu, jeśli stwierdzono nadwrażliwość (uczulenie) na nikotynę lub inne składniki gumy do żucia Nicorette Classic Gum.

Dawkowanie:
Dzieci i młodzież
Bez zalecenia lekarza nie należy stosować produktu Nicorette® Patch u osób poniżej 18 lat. Dane dotyczące leczenia osób z tej grupy wiekowej produktem Nicorette Patch są ograniczone.

Dorośli i osoby w podeszłym wieku
Leczenie należy rozpocząć od jednego plastra 15 mg/16 godzin na dobę (30 cm2). Plaster należy przykleić rano, po przebudzeniu, na nieuszkodzoną powierzchnię skóry a zdjąć przed pójściem spać. Czas trwania początkowego etapu leczenia ustala się indywidualnie. Na ogół powinien on wynosić 8 tygodni. Dawkę zmniejsza się następnie stopniowo, stosując plastry 10 mg/16 godzin (20 cm2) przez 2 tygodnie, a następnie plastry 5 mg/16 godzin (10 cm2) przez kolejne 2 tygodnie.
Nie zaleca się stosowania plastrów dłużej niż przez 12 tygodni. Jednak niektórzy byli palacze mogą wymagać dłuższego okresu leczenia, aby nie wrócić do nałogu. Należy korzystać z porad grup wsparcia, gdyż mogą one wspomóc proces rzucania palenia i zakończyć terapię sukcesem.

Instrukcja stosowania
Przykleić plaster po przebudzeniu się rano i zdjąć go, kładąc się wieczorem do łóżka.
Można się kąpać i brać prysznic jak zwykle.
1. Wybrać okolicę ciała, na której skóra jest nieuszkodzona, czysta, sucha i najlepiej nieowłosiona, na przykład w górnej części tułowia, w obrębie uda lub ramienia. Nie należy przyklejać plastra w tym samym miejscu codziennie - trzeba zmieniać miejsce jego przyklejenia, na przykład nakładając go na przemian na prawe i lewe ramię.
2. Rozciąć opakowanie zabezpieczone przed dziećmi i zdjąć z plastra folię ochronną. (opakowanie otworzyć dopiero bezpośrednio przed przyklejeniem plastra, aby uniknąć osłabienia jego działania).
3. Przycisnąć plaster do skóry przez około 15 sekund.
4. Umyć ręce, aby nie przenieść nikotyny do oczu itp.
5. Zdjąć plaster po około 16 godzinach, przed udaniem się wieczorem na spoczynek.
6. Po użyciu złożyć plaster w taki sposób, aby strona o kolorze skóry znalazła się na zewnątrz i wyrzucić w miejsce niedostępnym dla dzieci.
7. Następnego dnia wziąć nowy plaster i przykleić według powyższej instrukcji.

Gdyby plaster Nicorette odkleił się, należy nałożyć nowy plaster w innym miejscu i pozostawić do momentu pójścia spać wieczorem.

Działania niepożądane:
Jak każdy lek, plastry Nicorette® Patch mogą powodować działania niepożądane.

Lek Nicorette Patch może powodować działania niepożądane podobne do tych, które występują po nikotynie wchłanianej podczas palenia papierosów lub stosowania innych postaci tytoniu. Działania te są w większości zależne od dawki nikotyny.

Niektóre objawy, takie jak zawroty i bóle głowy, bezsenność mogą być związane z objawami odstawiennymi występującymi po zaprzestaniu palenia. Częściej pojawiające się owrzodzenia jamy ustnej przypominające afty mogą wystąpić w związku z zaprzestaniem palenia. Ich przyczyna jest nieznana.

U około 20% pacjentów stosujących plastry Nicorette® Patch podczas pierwszych tygodni leczenia występują łagodne, miejscowe reakcje skórne.

Bardzo często zgłaszane działania niepożądane obejmują: świąd.
Często: zawroty głowy, ból głowy, uczucie dyskomfortu żołądkowo-jelitowego, nudności, wymioty, rumień.
Niezbyt często mogą występować: kołatanie serca i pokrzywka.
Bardzo rzadko: przejściowe migotanie przedsionków.

U niektórych osób w czasie stosowania leku Nicorette® Patch mogą wystąpić inne działania niepożądane nie wymienione w tej ulotce. W takim przypadku należy poinformować o nich lekarza.

Interakcje:
W następstwie zaprzestania palenia (z zastosowaniem nikotynowej terapii zastępczej lub bez niej) może być wymagana zmiana dawkowania niektórych przyjmowanych leków. W przypadku przyjmowania leków takich jak imipramina, klomipramina, fluwoksamina (leki stosowane w leczeniu depresji), klozapina, olanzapina (leki stosowane w leczeniu schizofrenii), teofilina (lek stosowany w leczeniu astmy oskrzelowej, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc i stanach zapalnych oskrzeli), takryna (lek stosowany w chorobie Alzheimera), ropinirol (lek stosowany w chorobie Parkinsona), flekainid (lek stosowany m.in. w częstoskurczu, napadowym migotaniu przedsionków, zaburzeniach rytmu serca), pentazocyna (lek przeciwbólowy) należy skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem gum Nicorette Classic Gum.

Uwagi:
Ciąża:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.

Karmienie piersią:
Przed zastosowaniem leku należy poradzić się lekarza.
Bivanol - Skuteczny i Bezpieczny
copyright by Zdro-Vita.pl Wszelkie prawa zastrzeżone W oparciu o AptusShop sklep internetowy
infolinia
22 228 20 13
Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się za darmo!
Doradca zakupów                               rozwiń zwiń Złóż zamówienie » Sprawdź status zamówienia »